Adományozás

A adomany.downalapitvany.hu oldalon tud az alapítványi programok számára pénzadományt befizetni az Alapítvány UniCredit Banknál vezetett 10918001-00000013-38730007  számú számlájára.

Az online adományozás a Simplepay fizetési rendszerén keresztül történik.
A tranzakció a támogatás összegének kiválasztása és a szükséges adatok megadása után a "Támogatás" gomb megnyomásával indítható.

Kérem olvassa el levelünket is, melyben röviden bemutatjuk a 2019–2020-ban támogatásra szoruló programjainkat.

Kedves Ismerősünk, Barátunk, Támogatónk!

A Down Alapítvány közel 30 éves. Ez alatt az idő alatt egy mintaprogramot fejlesztett ki, egy olyan születéstől idős korig terjedő szolgáltatásrendszert, mely lehetővé teszi, hogy

• minden Down-szindrómás és hasonló rendellenességgel született gyermek családban nőjön fel,
  • a családja kapjon megfelelő információt, támogatást, szolgáltatásokat,
  • jól fejlődjön, minél korábban részesüljön állapotához illeszkedő orvosi ellátásban, gyógypedagógiai és mozgásfejlesztésben
  • felnőttként pedig, amennyire csak lehet, önálló életvitelt tudjon folytatni: tanuljon, dolgozzon, önállóan lakjon, legyen munkája, fizetése, társai, partnere, hobbija, mint mindenki másnak.

A korai szolgáltatásokat a Down Alapítvány Korai Fejlesztő Központja és a Down Ambulancia, valamint Sorstárs Segítő Szolgálata biztosítja.

Az iskola utáni fejlesztést, önálló életre előkészítést, majd a támogatott életvitelt az önálló lakhatással pedig felnőtt szolgáltatásaink, napközi otthonaink, munkahelyeink, lakóotthonaink nyújtják.

Ezek a szolgáltatások eltérnek a hagyományos "ellátásoktól", mert egyéniek, személyközpontúak, az élet minden területére kiterjednek, a fogyatékos embert teljes jogú felnőtt embernek tekintik, partnerként, barátként támogatják.

Ezt az elfogadáson és egymás tiszteletén alapuló attitűdöt nem csak a szolgáltatásainkban, de a környezetünkben és társadalmi szinten is igyekszünk előremozdítani, hogy egy olyan befogadó és könnyen használható környezetben élhessünk, ahol mindenki számára van egy kis hely, az értelmi fogyatékos embereknek is.

Ehhez a munkához, a korai fejlesztő foglalkozásokhoz és a támogatott életvitel színteréül szolgáló lakások, lakóházak fenntartásához kérjük támogatását!  Segíthet:

• tárgyi adománnyal,
  • önkéntes munkával,
  • pénzbeli adománnyal.

A pénzbeli adományt az alábbiakra szeretnénk fordítani:

• korai egyéni mozgásfejlesztés: 30 perces foglalkozás költsége 2000 forint,
  • sorstárs segítő önkéntesek számára információs kiadványok: segítőnként, évente 5000 forint,
  • 12 Down-szindrómás fiatal számára induló lakóotthon berendezéséhez lakónként 50.000 forint.

Amennyiben többet szeretne megtudni a Down Alapítvány munkájáról, kérem, nézze meg weboldalainkat www.downalapitvany.hu, https://downkorai.hu/.

Elérhetőségeink:

1145 Budapest, Amerikai út 14., telefon: 061 363 6353,
1143 Budapest, Ilka utca 26. II. em. 6., telefon: 06 1 788 2513.
Bankszámlaszámunk: UniCredit Bank 10918001-00000013-38730007.

Online is adományozhat ezen az oldalon: adomany.downalapitvany.hu

Köszönjük, hogy levelünket elolvasta, és reméljük, hogy a jövőben Önt is támogatóink között tudhatjuk!

Köszönettel:

Gruiz Katalin
a Down Alapítvány elnöke

A sorstárs segítők önkéntes családok, akik felkarolják az 'újakat'
A lakóotthonokban önálló életvitelt folytatnak a fiatalok
A lakóotthonokban a Down-szindrómás emberek ugyanúgy élnek, mint bárki más
Az alapítvány támogatja a Down-szindrómás felnőttek életvitétlét
Mindenki dolgozik, legtöbben kézműves műhelyekben
Vannak, akik párkapcsolatban élnek