HÍREK

2020. 07.

Meglátogattuk a Csengerys fiúkat a Balatonon Pihenésük közben fotó és művészetterápiás foglalkozást tartottunk nekik. Nagyon kedvesen fogadtak minket, és meg kell hogy mondjam, csodálatosan fotóztak és alkottak is. Jó hangulatú foglalkozásainkhoz amikor tehették, a gondozók, Brigi és Évike is csatlakoztak.

2020. 07.

Egy hetet töltöttünk a Vértes Táborban az erdő közepén Fotóterápiás művészeti műhelyünk résztvevőivel. A tábor programjában most is nagy szerepet kapott a fotózás, a túrázás, és a művészeti foglalkozások. Olyan helyeken jártunk, ahol csodálatos fotókat tudtak készíteni a résztvevők. A tábor gondnoka, Jóska bácsi elkalauzolt minket ezekre a gyönyörű helyekre. Minden nap túráztunk, volt, hogy kétszer is.

A képzőművészeti munkánk alapját egyrészt a tavalyi táborunkban készített fotók képezték, melyeket kinyomtattam, ezeket feldolgozva készültek el az alkotások.

2020. 07.

Díjat kaptak a rászorulók segítői

Örömmel tudatjuk, hogy a Twickel-Zichy Mária Terézia Közhasznú Alapítvány által meghirdetett közönségszavazás alapján a Down Alapítvány 2020-ban a Hivatásszerűen végzett szociális munka – szervezeti kategóriában Jószolgálat-díjat nyert.

„Ezek a szervezetek, közösségek, önkéntesek ebben a nehéz helyzetben is iránytűként jártak előttünk, példaértékűen fordultak embertársaik felé.” (Báró Twickel György, a Twickel-Zichy Mária Terézia Közhasznú Alapítvány alapítója)

2020. 06.

Sokszínűség és felemás zokni
( …de mit is szimbolizál a felemás zokni ?*)

A Down Alapítvány kínál színes, élményekkel teli, érzékenyítő napközis tábort
- 7–12 éves általános iskolásoknak,
- hétfőtől péntekig,
- 8.00–16.30 között,
- 3 x étkezéssel
- a XI. és X. kerületben.

2020. 06.

Göncz Zsuzsa néni First Lady pozíciójából adódó lehetőségeket teljes egészében az értelmi fogyatékos és halmozottan sérült emberek szolgálatába állította. Létrehozta a Kézenfogva Alapítványt, kapcsolatai révén tudást és együttműködési lehetőségeket hozott Magyarországra a hozzánk képest előbbre járó országokból, elsősorban Hollandiából.

2020. 05.

A ValueAble Erasmus+-projekt a Down-szindrómás személyek foglalkoztatását, illetve munkavállalását támogatja a nyílt munkaerőpiacon, kimondottan a vendéglátóiparban.

A témával kapcsolatban a Nyerőmagyarok.eu készített egy riport Dr. Gruiz Katalinnal, a Down Alapítvány elnökével.

2020. 05.

A FOGYATÉKOS SZEMÉLYEK ESÉLYEGYENLŐSÉGÉÉRT KÖZHASZNÚ NONPROFIT KFT. FONTOS FELHÍVÁSA VII. KERÜLETI LAKOSOK SZÁMÁRA

"Tisztelt Erzsébetvárosi Lakosság!

2020. 04.

A "Nyerőmagyarok" oldalán megjelent egy cikk az egyik EU-s projektünkről!

Az "IDoSport" című Erasmus+ pályázatról, a projekt alapítványi koordinátorával, Tóth Ádámmal készítettek riportot.

2020. 03.

Ahogy azt már jeleztük, a kialakult járványhelyzet és bevezetett intézkedések miatt a Down Világnapi rendezvényünket sajnos nem tudjuk megtartani.

Kárpótlásul készítettünk a számotokra egy kisfilmet a 2019-es év legjobb pillanatairól.

Vigyázzatok magatokra és egymásra!

A videó ide kattintva tekinthető meg

2020. 03.
Kovács Alexandra (1992.11.12 - 2020.03.17.)

Nagy hirtelenséggel életének 28. évében elhunyt Kovács Alexandra, a Down Alapítvány Zágrábi utcai Átmeneti Otthonának lakója.

Kedves, barátságos és barátaival segítőkész jelensége volt a Zágrábinak. Az iskola elvégzése után gyerekotthonból érkezett hozzánk 2016-ban, így család nem állt mellette, de köztünk otthonra talált.