Janzsó Cecília

Janzsó Cecília vagyok, 36 éves. Zumba tanárként dolgozom. Nagyon szeretek zongorázni.
Az Oroszlán Utcai Támogatott Lakhatási Szolgáltatásban élek vőlegényemmel, Marcival. Nagyon szeretjük egymást. Nemsokára össze fogunk házasodni. Szabadidőmben Marcival színházba, moziba, koncertekre járunk. Szeretek táncolni és sportolni. Nemsokára Jerome Bel francia koreográfus darabjában fogok játszani a Trafóban.
Az én szavam is számít!

I am Cecília Janzsó, 36 years old. I work as a Zumba teacher. I really like playing the piano. I live in the subsidized housing service at the Oroszlán Street with my fiancé, Marci. We really love each other.We are going to get married soon. In my free time, I go to the cinema, the theater and concerts with Marci. I like dancing and playing sports, too. Soon, I am going to play in Jerome Bel French choreographer’s play at Trafó.
My voice counts!