Egyéb médiamegjelenések

2021. 02.

A Kossuth Rádió Az este − házigazda ... című, 2021.02.03-i gondolatébresztő műsorában hallhatják Steinbach Évát, a Down Dada Szolgálat szakmai vezetőjét.

A házigazda: Frivaldszky Edit, az Emberi Méltóság Központ igazgatója
Téma:Down Dada Sorstárssegítő szolgálat és a down-szindrómával gazdagított élet

A Steinbach Évával készült riport 21:06:07-nél kezdődik.

2021. 01.

A Duna TV 2021. január 4-i Ridikül című műsorának vendége volt Dr. Gruiz Katalin.

A műsor témája: A genetika jelene és jövője
Műsorvezető: Dióssy Klári

További vendégek:
Dr. Vellai Tibor − kutató, tanszékvezető, ELTE TTK
Dr. Elekes Tibor − központvezető klinikai genetikus, RMC − Magzati Medicina Központ
Dr. Fekete Bálint − klinikai genetikus, Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézete

2020. 12.

Dr. Gruiz Katalin és Janzsó Cili a 2020.12.02-án a Bonum TV Délelőtt című műsorában járt.

Téma: Down-szindrómával a munkaerőpiacon

2020. 07.

Felkarolta a Down-szindrómásokat az egyik legnagyobb divatmárka - ezzel a hírrel kapcsolatban járt 2020. július 13-án az RTL KLUB Reggeli műsorában Dr. Gruiz Katalin és Janzsó Cili.

2019. 06.

Megnyitotta kapuit a Fővárosi Állatkert Lepkekertje. A most érkezett pillangók egyből örökbefogadókat is kaptak, méghozzá a Down Alapítványt. Azért minket, mert az állatkert fotópályázatán öt Fotóterápiás műhelyünkben tevékenykedő ügyfelünk pályaműve is a legjobbak közé került.

2019. 04.

"Művészet az emberért, a fogyatékkal élő és hajléktalan alkotók kiállítása az ELTE lágymányosi kampuszában" címmel 2019.04.09-én 08:08-kor rövid rádióriport volt a Katolikus Rádióban.

A felvétel 8:48-nál kezdődik.

2019. 04.

Egy szegedi rádió, a Karc FM 2019.04.09-i Spájz című műsorában, Csontos Lilla összeállításában hallható rádiófelvétel a 2019. április 4-én (csütörtökön) 17 órakor megnyílt, a Művészet az emberért című kiállításról.

A kiállítás az ELTE TÁTK szociális munka tanszékén nézhető meg, ahol a Down Alapítvány fotóterápiás műhelye a Frida Kahlo projekt képeivel szerepel.

2019. 02.

Jakupcsek plusz! - 1. rész 2019.01.31.

Az ATV Jakupcsek plusz! című közérzeti talk-show 2019.01.31-i adásának vendégei:

Keresztes Anna Down-szindrómás színésznő

Steinbach Éva Down-dada, a Down Alapítvány munkatársa és

Sevcsik Anna a Babagenetika Egyesület alapítója,

Műsorvezetője: Jakupcsek Gabriella.

2016. 03.

Szerencsésen lezárult a NIOK és az Erste Bank támogatásával adománygyűjtő kezdeményezésünk. Ezúttal a támogatott önálló élethez szükséges berendezésekre hirdettünk gyűjtést 500 000 forint célösszeggel. Sokat segített az összeg elérésében az RTL Klub 02 28.-i esti híradójában való megjelenésünk. A pénzadomány mellett rengeteg tárgyi adomány került felajánlásra, pl.

2016. 01.

Egy Down-szindrómás gyermek nevelése nem könnyű, de Steinbach Éva, a Down Alapítvány Down Dada Sorstárs Segítő Szolgálatának vezetője elmondta, ők mindenkinek segítenek már a legelején is. Megfelelő fejlesztéssel ugyanis szinte teljesen önálló életet élhetnek és csak kisebb segítségre van szükségük. Radoychich Elvira elárulta, kislányát Sárit és Down-szindrómás kisfiát, Ádámot ugyanúgy neveli, csak fiánál egy kicsit jobban odafigyel a fejlesztő játékokra.