Nyári Színes Kotta táborok: Hangszerek, ritmusok, dallamok és remek hangulat - táborösszefoglaló

Július végén és augusztus elején a kezdő zeneszeretőknek és a már gyakorlottabb zenészeknek is megtartotta Színes Kotta táborát alapítványunk, a Down Alapítvány Sportcentrumában. Nagy sikerrel zárult mindkét tábor.

Az első Színes Kotta tábort azok számára ajánlották a szervezők, akik szeretik a zenét és szívesen kipróbálják a hangszeres játékot, a színes kotta módszert alkalmazva. A tábor résztvevőinek aktív és élményekben gazdag hete volt, amely során a hangszerkészítéstől kezdve a hangszerek használatán át sok újdonságot kipróbálhattak, remélhetőleg kedvet kapva a folytatásra. Mozgással és társasjátékozással is igyekeztek még tovább színesíteni a hét programját a tábor szervezői.

A gyakorlottabb zenészeket is fogadta alapítványunk nyári napközis táborába, amit a haladó színes kottásoknak szerveztünk, így a hangszerek és a kotta alapszintű ismerete adott volt. A táborozók minden nap játszottak hangfelismerő játékokat és a felismert dalokat ritmustapsolással is elénekelték.

A táborhét során megismerkedtek a szimfonikus zenekar hangszereivel, a főbb hangszercsaládokkal, amelynél külön élmény volt, hogy a hangszercsalád egy-egy tagja (furulyák, fuvola, hegedű, gitár) élőben is bemutatásra került, a tábor résztvevőinek aktív bevonásával. A haladóknak szervezett táborhét sem telt el hangszerkészítés nélkül. Úgynevezett „shakert” készítettek a táborozók, amit a ritmusjátékokhoz, éneklés kíséréséhez is használtak. De, jutott idő zenehallgatásra, éneklésre, társasjátékozásra is és mivel a helyszín adott volt, a Sportcentrum sportolási lehetőségeit is kipróbálták a táborozók.

IDE kattintva megtekintheti a Színes Kotta táborok teljes képanyagát.

Színes Kotta tábor Kezdőknek Színes Kotta tábor Kezdőknek
Színes Kotta tábor Haladóknak Színes Kotta tábor Haladóknak