Fogászati ellenőrzés, altatásos fogászati kezelés

Megállapodás született ez év augusztusában a SOTE Fogászati Klinikájával a Down Alapítvány kliensei számára fogászati ellenőrzés, és igény esetén altatásban végzett beavatkozás elvégzésére.

A Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar, Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinika főorvosa, Dr. Szmirnova Ilona lesz a DOWN Alapítvány klienseinek fogászati ellátásáért felelőse a Klinikán, és az ellátást koordináló főorvos.

A fogászatot felkereső kliensek kellő felvilágosítást kell kapjanak megelőzően is, tehát gondozóik praktikusan készítsék fel őket arról, hová mennek, és mi fog velük történni. A Klinikán az ellenőrzés alkalmával személyre szabottan elmondják nekik az aktuális fogászati problémáikat, és a kezelésük folyamatát.

A fogászati ellenőrzésre és kezelésre való felkészítéshez nyújt segítséget ez a segédanyag könnyen érthető formában.