Egészségfejlesztés, gondozás

Ebben a menüpontban a Down Alapítványban folyó egészségfejlesztési, egészségmegőrzési és  gondozási szolgáltatásokkal kapcsolatos szakmai anyagom találhatóak meg, így az Alapítvány egészségfejlesztési terve, egészség-programok, munkatársak és ügyfelek képzésének tematikái, valamint ápolási, gondozási, egészségfejlesztési protokollok.

Az Alapítvány egészségfejlesztési stratégiájának célja: a jobb egészség, jobb életminőség elérése!

Rövidtávon
Az Alapítvány programjai között nagyobb arányú egészségprogramok megvalósítása
Egyéni képességek fejlesztése
Az ügyfelek és a gondozók érdeklődésének és motiváltságának felkeltése a számukra hasznos és jelentős programokban való részvételre
Az egészségesebb minták elterjesztése
Az egészséges életmóddal kapcsolatos ismeretek, tudásanyag fejlesztése
A fokozott kockázat korai felismerése, rizikótényezők csökkentése

Hosszú távon
Egészségvédő attitűd létrehozása, amely az Alapítvány egészére is pozitív hatású
Alakuljanak ki az egészség fenntartásához szükséges készségek, magatartás és viselkedésformák
A krónikus, nem fertőző betegségek előfordulási gyakoriságának csökkenése
Az Alapítvány kultúrájának legyen integráns része, és váljék mindennapi gyakorlattá a célcsoportos egészségfejlesztés
Az elért eredmények fenntartása, és a további fejlesztések biztosítása

A Down Alapítvány számtalan egészségmegőrző, egészségfejlesztő és rehabilitációs programot tart fent ügyfelei és munkatársai számára. Ezek ismertetését találja meg ezen az oldalon.
Az alapítvány szakemberei számára tartott egészségfejlesztési tanfolyamok tematikáját találhatják meg ezen az oldalon.
Ezen az oldalon a Down Alapítvány egészségfejlesztési és gondozási protokolljait gyűjtöttük egybe.
Ezek a protokollok a bentlakásos és napközbeni szolgáltatások keretében nyújtott egészségügyi és gondozási szolgáltatások során követendő egységes módszerek, eljárások, eszközök szabályait ismertetik, és útmutatást adnak a gondozási munka végzéséhez. Az általános szakmai és etikai szabályok értelmi fogyatékos személyekre adaptált változatáról van szó, mely magába foglalja az alapítványnál összegyűlt több évtizedes tapasztalatot is.